Impact factor to HJIC

After several years of great efforts, the journal has now gained impact factor, as recently it was announced by Clarivate. It is not high yet but we hope it will rise soon. We are grateful to all the authors for the contribution and looking for ward to receiving more and more manuscripts.

hjic impact factor

Prof Katalin Bélafi-Bakó
Editor-in-Chief

MAGYAR KÉMIKUSOK LAPJA LXXVIII. ÉVFOLYAM 2. SZÁM 2023. FEBRUÁR DOI: 10.24364/MKL.2023.02

50 éves a veszprémi vegyészmérnöki kiadvány: Hungarian Journal of Industry and Chemistry

Az angol nyelvű szakfolyóiratot (HJIC, korábbi neve Hungarian Journal of Industrial Chemistry) 1973-ban Veszprémben indította útjára Bodor Endre professzor, alapító főszerkesztő, az egyetem legendás tanára, ikonikus egyénisége, s kiadását négy akkori veszprémi, vegyiparhoz köthető intézet (MÁFKI, NEVIKI, MTA MÜKKI és a Vegyipari Egyetem) támogatta. Az azóta is minden évben megjelenő kiadvány alap- és alkalmazott kutatási eredményeket mutat be általában évi két kötetben a következő területeken: anyagtudomány, biotechnológia, energetika, élelmiszermérnökség, folyamatmérnöki rendszerek, gépészmérnöki folyamatok, kémiai folyamatok, ipari menedzsment, környezeti kémia és technológia, kémiai technológia, mechatronika, újrahasznosítási eljárások, vegyészmérnökség.

hjic

A lap külső formájában is hangsúlyozta a nevében megjelenő jelzőt: magyar trikolór szerepelt a címlapon, az akkori hatóságok nem túl nagy örömére.

Az 50 éves múlttal rendelkező szaklap megjelenéséért jelenleg a Pannon Egyetem Mérnöki Kara felelős, az egyetem a hivatalos kiadó, s 2019-től az MTA Könyvtár és Információs Központ együttműködésével valósul meg az online megjelenő közlemények egyértelmű azonosítása és elérésük hosszú távú biztosítása (DOI, Crossref). A 2017-ben megújult szerkesztőség (főszerkesztő Bélafiné Bakó Katalin, helyettese Boda Dezső) fontosnak tartja a színvonal folyamatos emelését s a nemzetköziesedést, ezért ma már a szerkesztőbizottság felét neves külföldi szakemberek adják. A lap eredeti közleményeket, összefoglaló és rövid cikkeket egyaránt közöl, továbbá konferenciák anyagai számára is biztosít megjelenést. A beküldött kéziratokat szigorú bírálatnak veti alá, a javított, elfogadott cikkeket angol anyanyelvű lektor korrigálja. A folyóiratban a közlemények megjelenése ingyenes, és a publikált anyagok is - 1973 óta az összes cikk archiválva van - költségtérítés nélkül hozzáférhetők, letölthetők a honlapról (http://mk.uni-pannon.hu/hjic).

A Hungarian Journal of Industry and Chemistry szaklapot az alábbi szervezetek indexálják: Chemical Abstracts Services, Celdes, CNPIEC, CNKI Scholar (China National Knowledge Infrastructure, EBSCO Discovery Service, Google Scholar, J-Gate, Naviga (Softweco), Primo Central (ExLibris), ReadCube, Summon (Serials Solutions/ProQuest), TDOne (TDNet), WorldCat (OCLC), és a Magyar Tudományos Művek Tára (MTMT). Ezeken felül a köteteket az MTA REAL-J repository archiválja. Az újság szerepel a Directory of Open Access Journals (DOAJ) listáján is.

A szaklap 2020-ig nyomtatott formában is megjelent, azóta azonban csak online érhető el.

Bélafiné Dr. Bakó Katalin
főszerkesztő

CELEBRATION – 2022

Our journal was founded by Endre Bodor, the legendary professor of the University of Pannonia (former Veszprem University of Chemical Engineering), Veszprém. His bust was created by Béla Raffay, a Hungarian sculptor and was unveiled in 2011 at the aula of the university.

The first volume of the journal appeared in 1973, hence this year we celebrate the 50th volume and next year the golden jubilee of the foundation. In the beginning the appearance of the journal implied to the country of the Publisher: it was printed in the Hungarian tricolour; thus the readers and authors often called it as the “red-white-green journal”.

The name „Hungarian” in the title of the journal refers to the nationality of the publisher (located in Veszprém, Hungary), but the articles published are not limited to Hungarian works/papers/authors, our journal is fully international, we welcome original manuscripts from all over the word. (E.g. Canadian Journal of Chemistry is a similar international journal, its publisher is the Canadian Society for Chemistry, located in Ottawa, Canada.)

Hungarian Journal of Industry and Chemistry is a diamond open access journal: publishing and downloading articles are both free of charge. Moreover, a free English editing service is provided after the paper is accepted.

We are looking forward to receiving your manuscript and/or to greeting you as one of our readers in future.

Prof Katalin Bélafi-Bakó
Editor-in-Chief